Świętujemy setne urodziny Józefa Burszty

W tym roku przypada setna rocznica urodzin profesora Józefa Burszty, który praktycznie przez całe życie związany był ze środowiskiem poznańskiej etnologii. W dniu urodzin profesora chcielibyśmy wspólnie z Instytutem im. Oskara Kolberga zaprosić Państwa do udziału w „Setnych Urodzinach prof. Józefa Burszty”.

Profesor Józef Burszta urodził się 17 IV 1914 w Grodzisku Dolnym, a do Poznania trafił na studia jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. Krótko związany był też z Uniwersytetem Warszawskim, ale studia ukończył po wojnie w Poznaniu. Od 1956 roku na stałe związał się z Poznaniem. Pełnił między innymi funkcję dziekana Wydziału Filozoficzno-Historycznego, kierownika Katedry Etnografii, redaktora naczelnego czasopisma Lud. Jedną z jego najważniejszych prac jest monumentalna Kultura Ludowa Wielkopolski. Józef Burszta zmarł 6 lipca 1987 roku w Poznaniu, został pochowany na Cmentarzu Junikowskim.

Dokładnie w setną rocznicę urodzin profesora chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu „Setne Urodziny”, które odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 17:00 w Instytucie im. Oskara Kolberga przy ulicy Kantaka 4/50. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności mailowo pod adresem ptl.poznan@gmail.com.

burszta